DOGAJANJE V MEDGENERACIJSKEM CENTRU ŠENTILJ TER V VNZD SLADKI VRH
DOGAJANJE V MEDGENERACIJSKEM CENTRU ŠENTILJ TER V VNZD SLADKI VRH
13. 9. 2021
Vasja Š. (Sprejemna pisarna)
498
NE SPREGLEJTE – TA TEDEN:
PREDAVANJE NA TEMO DUŠEVNEGA ZDRAVJA: Ohranjanje duševnega zdravja – teoretični izsledki in primeri dobro prakse.
V sredo, 15. 9. 2021, med 10. in 12. uro v Večnamenski zgradbi za društvena dela v Sladkem Vrhu (stavba, kjer je tudi gasilski dom Sladki vrh) in
v četrtek, 16. 9. 2021, med 10. in 12. uro v Medgeneracijskem centru Šentilj.
Zanimivo in aktualno predavanje na temo duševnega zdravja: »Ohranjanje duševnega zdravja – teoretični izsledki in primeri dobre prakse« bosta izvedla Ema Kmetič, dipl. psih. ter Matija Zagoranski, dipl. biopsih.
Mlada diplomanta nam bosta predstavila pomembne pojme, kot je socialnost, govorili bomo o pomenu prehrane in spanca v našem vsakdanjiku, v okviru čuječnosti bosta predstavila nespiritualno meditacijo s tehnikami sproščanja, spoznali bomo vrste ter modele spomina, poudarili pa bomo tudi pomen naše fizične aktivnosti ter načine prepoznavanja osnovnih psiholoških težav.
NE SPREGLEJTE – VSAK TOREK:
POGOVORI OB GLASBI
V medgeneracijskem centru v Šentilju se ob torkih izvajajo srečanja s tematiko Pogovori ob glasbi. Srečanja so namenjena osebam, starejšim od 50 let, do 10 oseb na eno srečanje. Srečanja se bodo izvajala enkrat tedensko ob torkih med 18 in 19 uro.
Na srečanjih se bodo preko pogovora obravnavale različne teme (npr. skrb zase, moji konjički, skrb za dom, partnerski odnos, odnos z odraslimi otroki, vnuki, prijateljstvo, izguba bližnje osebe itd.), obenem bo v pogovor vpleta glasba. Udeleženci srečanja bodo spoznavali različna glasbila in nanje po želji tudi igrali. Občasno bodo srečanja potekala v obliki ustvarjalnih ali učnih delavnic (npr. izdelava daril, okraskov, voščil, šivanje/pletenje, izdelki iz lesa, socialne in ritmične igre, peka peciva oziroma aktivnosti, katere bodo člani skupine želeli deliti z drugimi člani in vodjo skupine – medsebojno učenje).
Izvajalka: srečanja bo vodila Polona Štule iz Inštituta Knoll za glasbeno terapijo in supervizijo, po poklicu socialna pedagoginja in glasbena terapevtka, ki pravi: »Tekom življenja mi je glasba vedno pomenila način sprostitve, mi pomagala pri izboljšanju razpoloženja in prispevala k povezovanju s sočlovekom. Svoje izkušnje zato želim podeliti z vsemi tistimi, ki sta jim petje, pesem in druženje ob glasbi, pri srcu.«
Prisrčno vabljeni!